Lähitukea Helsingin seudulla asuville – Monik ry

Oletko yli 17-vuotias maahanmuuttanut aikuinen, jolta puuttuu aikuisten perusopetuksen päättövaiheen opinnot ja asut pääkaupunkiseudulla?

Nyt voit opiskella Nettiperuskoulussa ja saada lähiohjausta Helsingin Itäkeskuksessa Monik ry:n tiloissa. Opinnot tapahtuvat verkon välityksellä, mutta ohjaus on lähitoteutuksena. Lähiohjausta järjestetään maanantaina, tiistaina ja keskiviikkona klo 9-12. Ohjaajasi auttaa sinua ymmärtämään tehtävät oikein, tukee ja motivoi sinua opinnoissasi ja on tavoitettavissa jos sinulla nousee kysyttävää opintojen aikana. 

Opintoihin sisältyy koko aikuisten perusopetuksen päättövaiheen oppimäärä eli vähintään 46 kurssia. Opinnot kestävät arviolta 2 vuotta. 

Lisätietoja:
Mahmoud Marei
mahmoud.marei@otavia.fi
+358 40 190 2781

Takaisin arkistoon