fbpx

Rauhallista joulun aikaa!

Nettiperuskoulun väki hiljentyy joulun viettoon ja toimisto on suljettu 23.12.-1.1. Myös opettajat ja ohjaajat lomailevat tuona aikana, mutta opiskelu Muikussa onnistuu ympäri lomakauden.

Voit hakea Nettiperuskoulu opiskelijaksi myös toimiston ollessa suljettuna. Sähköinen hakulomake löytyy osoitteesta https://nettiperuskoulu.fi/tietoa-opiskelijalle/. Hakemusten käsittelyssä voi olla viivettä, mutta olemme sinuun yhteydessä mahdollisimman pian.

Vuonna 2022 Otavia, jonka oppilaitos Nettiperuskoulu on, lahjoittaa joulutervehdyksiin varatut rahat kotikylänsä Otavan avun tarpeessa oleville yhteistyössä Lions Club Otava ry:n kanssa. Otavian henkilökunta on saanut myös mahdollisuuden ohjata oman joulumuistamisensa tähän lahjoitukseen. Lahjoitus kohdennetaan erityisesti yksinäisten vanhusten ja vähävaraisten lapsiperheiden hyväksi.

Otavia toivottaa kaikille lämmintä ja hyvää joulua sekä onnea uudelle vuodelle 2023!

Takaisin arkistoon