Nettiperuskoulun sivutoimisen matematiikan opettajan ja oppimateriaalin tuottajan tehtävä 1.8.2024 – 31.7.2025

Haku päättynyt

Hoi matematiikan opettaja! Oletko innostunut verkkopedagogiikasta ja motivoitunut hyödyntämään verkon mahdollisuuksia opetuksessa ja oppimisessa? Näetkö tekoälyn mahdollisuutena opiskelijan matematiikan opinnoissa, vaikka tunnistatkin sen haasteet? Jos vastasit kysymyksiin kyllä, voit olla juuri etsimämme henkilö! 

Meillä Nettiperuskoulussa on tarjolla ensi lukuvuodeksi aikuisten perusopetuksen matematiikan kurssien ma1–ma8 opettajan tehtävä sekä verkkokurssien ma1–ma4 käsikirjoitustyö.

Tässä tehtävässä opettajan ja oppimateriaalin tuottajan tehtävät kulkevat käsi kädessä:  meistä on tärkeää, että oppimateriaalin tuottaja tuntee käsikirjoittamansa kurssit opetustyön kautta ja pääsee opettajana myös testaamaan tuottamiaan kursseja opiskelijoiden kanssa.

Opetustyöstä maksetaan suoritusperusteisesti OVTES osio F liite 13 mukaisesti, verkkokurssien käsikirjoittamisesta maksetaan erikseen sovittava palkkio.

Tehtävä on sivutoiminen ja määräaikainen etätyö. Tehtävä täytetään heti, kun sopiva henkilö löytyy.

Haku päättynyt

Takaisin arkistoon