Ajankohtaista

Ajankohtaiset

Postin lakon vaikutukset Nettiperuskoulun toimintaan

Postin lakko vaikuttaa Nettiperuskoulun toimintaan siten, että lakon aikana kirjepostina lähetettävät asiakirjat tai laskut eivät kulje. Myös lakon päätyttyä näiden perille kuljetuksessa voi olla viivettä.

Kirjepostitse lähetettäviä asiakirjoja ovat seuraavat:

  • Todistukset (esim. päättötodistukset, kurssitodistukset, erotodistukset)
  • Päätökset (esim. hyväksiluvut, alaikäisten opiskelijaksiottopäätökset)
  • Opintorekisteriotteet 
  • Erilaiset selvitykset opinnoista yhteistyötahoille (esim. Kela, TE-keskus)
  • Kurssilaskut
  • Opiskelijakortit

Kiireellisissä asioissa otathan yhteyttä Nettiperuskoulun toimistoon sähköpostilla nettiperuskoulu@otavia.fi tai puhelimitse 044 794 3552. Emme suosittele sähköistä lähettämistä asiakirjoille, jotka sisältävät henkilötunnuksen.


Mitä muuta meillä Otavassa...